W dniu 23 czerwca 2017 r. odbyły się uroczyste zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w placówkach oświatowych na terenie Gminy Stary Lubotyń.

W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz uczniowie. Dyrektorzy placówek dziękowali uczniom za pracę, rodzicom za zaangażowania na rzecz szkoły. Nie obyło się również bez gratulacji i słów uznania dla nagrodzonych i wyróżnionych uczniów oraz życzeń dalszych sukcesów i realizacji wszystkich planów.

Tradycyjnie, jak co roku zostały wręczone nagrody Wójta Gminy Stary Lubotyń dla najwybitniejszych uczniów.

W Gimnazjum im. Jana Pawła II - Papieża Polaka w Starym Lubotyniu nagrody otrzymali:

I m-ce – Martyna Kulesza  

II m-ce – Daria Kraska

Ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II - Papieża Polaka w Starym Lubotyniu nagrody dla najlepszych absolwentów zdobyli:

I m-ce – Faustyna Kosewska

II m-ce – Natalia Adamczyk

III m-ce – Kamil Szabłowski

Ze Szkoły Podstawowej w Sulęcinie Szlacheckim tytuł najlepszego ucznia uzyskała:

Dominika Koziara

Wójt Gminy corocznie przyznaje nagrody najbardziej utytułowanym sportowcom.

Najlepszymi sportowcami zostali:

  1. Patryk Jaroszewski,
  2. Marcin Suchta,
  3. Dominik Kulesza,
  4. Krzysztof Jasionek,
  5. Patryk Głębocki,
  6. Bartosz Gajewski,
  7. Paweł Świerczewski,
  8. Piotr Kaczyński.

W imieniu uczniów serdeczne podziękowania za pracę dydaktyczno - wychowawczą, serce i zaangażowanie oraz życzenia owocnej pracy dla grona pedagogicznego złożyli ich przedstawiciele. Dzień 23 czerwca był ostatnim dniem wspólnie spędzonym przez trzecioklasistów z gimnazjum w murach ich szkoły, dlatego radość z wakacji przeplatała się ze świadomością zakończenia pewnego etapu w życiu tych młodych ludzi. W efekcie w niejednym oku zakręciła się łezka, a uściskom i ciepłym słowom nie było końca.

Życzymy zdrowych, bezpiecznych i pogodnych wakacji!

Uczniowie klas trzecich Gimnazjum im. Jana Pawła II – Papieża Polaka w Starym Lubotyniu uczestniczyli w praktycznej lekcji wiedzy o społeczeństwie. O funkcjonowaniu samorządu gminnego rozmawiali z władzami Gminy Stary Lubotyń.

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych oraz klas I w szkołach podstawowych na rok szkolny 2017/2018.

Informacji na temat rekrutacji i oferty poszczególnych przedszkoli i szkół udzielają dyrektorzy poszczególnych placówek oświatowych:

Szkoła Podstawowa Stary Lubotyń – dyr. Bożena Zaręba tel. 29 6446400,

Szkoła Podstawowa Sulęcin Szlachecki – dyr. Teresa Smakosz, tel. 29 6446199,

Szkoła Podstawowa Gniazdowo – dyr. Krystyna Gumkowska, tel. 668098722.

„Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”.

 To motto Jana Zamoyskiego od lat przyświeca włodarzom gminy Stary Lubotyń.  Władze wiedzą, jak ważne jest dobre wykształcenie, szczególnie tu, na terenach wiejskich. Dlatego nie szczędzą starań i finansowych środków by dzieci i młodzież z terenu gminy miały dobre warunki do nabywania wiedzy. Zaangażowanie władz w podnoszenie poziomu kształcenia i tworzenia odpowiednich ku temu warunków było obecne również w trakcie obchodów Dnia Edukacji Narodowej,  13 października br.

Tego dnia Wójt Gminy Ireneusz Gumkowski spotkał się z dyrektorami „lubotyńskich” szkół, w spotkaniu zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Starym Lubotyniu wzięli udział również Skarbnik Gminy  Halina Tyszka oraz Sekretarz Andrzej Podrez. W czasie spotkania Pan Wójt Ireneusz Gumkowski złożył najserdeczniejsze życzenia oraz wręczył Nagrody Wójta Gminy Dyrektorom szkół. Nagrody te przyznawane są corocznie za osiągnięcia w pracy z uczniem oraz za zaangażowanie w sprawy szkoły i środowiska. 

Dyrektorzy podziękowali Wójtowi za troskliwą opiekę jaką otacza oświatę w gminie, za ogromne serce dla uczniów i pracowników oświaty  oraz za inwestycje dzięki, którym placówki wyglądają coraz piękniej a nauczyciele i uczniowie mają coraz lepsze warunki do pracy i zdobywania wiedzy.

Dzień Edukacji Narodowej w szkołach naszej gminy uczczono uroczystymi apelami, podczas których uczniowie prezentowali programy artystyczne poświęcone pracy swoich nauczycieli i wychowawców. Odczytano również list Wójta Gminy Ireneusz Gumkowskiego, w którym kieruje najserdeczniejsze życzenia do nauczycieli oraz pracowników oświaty. Gratulując wyboru takiej drogi zawodowej, życzył, aby przynosiła ona satysfakcję, uznanie i szacunek wychowanków.

Minęło już 10 lat odkąd Patronem Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Starym Lubotyniu został Jan Paweł II – Papież Polak. Z okazji 10-lecia nadania imienia szkołom obchodzono mały ale jakże ważny jubileusz.

 Obchody Święta Patrona Szkoły rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym w Starym Lubotyniu. Mszę świętą celebrował i homilię wygłosił Ksiądz Biskup Tadeusz Bronakowski.