W środę 26 kwietna 2017 roku w Gimnazjum im. Jana Pawła II – Papieża Polaka w Starym Lubotyniu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Turniej zorganizowany został pod honorowym patronatem Starosty Ostrowskiego Pana Zbigniewa Kamińskiego przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej oraz Biura Zarządzania Kryzysowego, Obrony Cywilnej i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego. 

Eliminacje rozpoczęły się o godzinie  9.00., wzięło w nich udział 28 uczniów ze szkół podstawowych i 21 uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu ostrowskiego. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną, wypełniając test oraz praktyczną, pokonując przygotowany tor przeszkód pod czujnym okiem Pani podinsp. Ewy Dmochowskiej – Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. Jednym z etapów, z którym uczniowie musieli się uporać, było także udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej pod nadzorem kpt. Rafała Kamińskiego oraz st. kpt. Jacka Leszczyńskiego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej.

Celem organizatorów tego przedsięwzięcia było upowszechnianie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu. Ideą główną była dbałość o bezpieczeństwo poruszania się po drogach publicznych przez dzieci i młodzież szkolną. 

Klasyfikacja zwycięzców przedstawia się następująco:

W kategorii szkół podstawowych na podium stanęły drużyny: 
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej 
II miejsce - szkoła Podstawowa w Rząśniku Włościańskim 
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Ugniewie

W kategorii szkół gimnazjalnych na podium stanęły drużyny: 
I miejsce - Gimnazjum Nr 3 w Ostrowi Mazowieckiej 
II miejsce - Gimnazjum Publiczne w Nagoszewie 
III miejsce - Gimnazjum Publiczne w Zarębach Kościelnych

Na zakończenie turnieju zwycięzcom wręczono nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej. 
Laureaci będą reprezentowali powiat ostrowski na eliminacjach rejonowych, które odbędą się  w dniu 16 maja 2017 roku w Ostrołęce.
Dwie pierwsze drużyny eliminacji rejonowych będą nasz region reprezentować na szczeblu województwa mazowieckiego.
Mamy nadzieję i tego serdecznie życzymy naszym drużynom by reprezentowały nas aż do eliminacji ogólnopolskich.