We wtorek 7 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Starym Lubotyniu  odbył się już XIII Gminny Konkurs Piosenki. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Ireneusz Gumkowski. Motywem przewodnim  konkursu była polska piosenka dziecięca i rozrywkowa.

Konkurs przygotowała nauczycielka muzyki Pani Urszula Borowa. W etapie gminnym konkursu wzięło udział 19 uczestników wyłonionych podczas etapów szkolnych.

Występy uczniów oceniała komisja w składzie:

  • Wójt Gminy Stary Lubotyń Pan Ireneusz Gumkowski,
  • Skarbnik Stowarzyszenia Mieszkańców i Miłośników Ziemi Lubotyńskiej Pani Monika Pruszkowska,
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej Stary Lubotyń Pani Bożena Zaręba.

 Jury po długich obradach wyłoniło zwycięzców.:

Kategoria kl. 0

I miejsce - Magdalena Jasionek -  SP Stary Lubotyń

II miejsce -  Magda Olszewska   - SP Stary Lubotyń

II miejsce -  Milena Górecka -  SP Sulęcin

                
Kategoria  kl. I - III

I miejsce - Oliwia Gumowska - kl. IIIB SP Stary Lubotyń

II miejsce - Zuzanna Wyszołmierska - kl. IIB SP Stary Lubotyń

III miejsce - Paulina Gawkowska - kl. IIIB SP Stary Lubotyń

                    -  Gabriela Wagner - kl. IIA SP Stary Lubotyń

wyróżnienie - Łucja Wyszołmierska - kl. IIIA SP Stary Lubotyń

                        - Maria Pieńkowska - kl. I SP Sulęcin

 

Kategoria kl. IV - VI

I miejsce - Sandra Jasionek - kl. VI SP Stary Lubotyń

II miejsce - Amelia Śledziewska - kl. IVB - SP Stary Lubotyń

III miejsce - Aleksandra Małkowska - kl. VA SP Stary Lubotyń

wyróżnienie -  Igor Pękała - kl. VB SP Stary Lubotyń

 

Wszyscy uczestnicy etapu gminnego otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Stary Lubotyń. Pan Wójt pogratulował wszystkim uczestnikom konkursu wspaniałych umiejętności i udanych występów. Podziękował też nauczycielom za pracę nad rozwijaniem talentów muzycznych w naszej gminie.

Dyrektor Szkoły pani Bożena Zaręba również pogratulowała wszystkim uczestnikom konkursu wspaniałych występów. Podziękowała pani Uli Borowej za przygotowanie i organizację konkursu. Dyrektor podziękowała też nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu, Panu Wójtowi podziękowała za ufundowanie nagród oraz promowanie młodych talentów w naszej gminie, oraz członkom jury za trudną pracę. Podziękowania Panu Wójtowi Ireneuszowi Gumkowskiemu oraz  Pani Monice Pruszkowskiej złożyli również uczniowie naszej szkoły.