Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze prowadzą konsultacje dotyczące kształtu kart wyborczych. W przyszłym roku odbędą się bowiem wybory samorządowe.

W związku z otrzymanym pismem DOS-070-1/17 z dnia 9.06.2017r. wraz z projektami kart do głosowania Wójt Gminy Stary Lubotyń ogłasza lokalne konsultacje społeczne ze szczególnym wyrażeniem opinii w zakresie:

  • praktyczności stosowania kart w formie broszury w rozmiarze A4 a kart wielkoformatowych w tym A0 i A1;
  • tajności głosowania na tzw. "płachcie" (format A0 i A1);
  • oceny poszczególnych czynności, które z kartą do głosowania wykonuje wyborca ze szczególnym uwzględnieniem sposobu oddania głosu na karcie, złożenie karty wielkoformatowej (tzw. "płachta" o formacie A0 i A1) do koperty i wrzucenia jej do urny;
  • oceny trudności oddania głosu przez osoby starsze i niepełnosprawne w przypadku kart różnych rozmiarów.

Państwa uwagi i spostrzeżenia prosimy kierować najpóźniej do dnia 23 czerwca 2017 r. do godz. 15.00 mailowo na adres Urzędu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 29 644-64-22 wew. 120.

Informujemy również, iż KBW uruchomiło platformę edukacyjną www.wybieramwybory.pl - jest to portal wiedzy o prawie wyborczym, informacje dla wyborcy dostępne dla wszystkich.