Mieszkańcy naszej gminy tłumnie wypełnili boisko szkolne, gdzie odbył się kolejny trzeci już rodzinny piknik. Atrakcji było co niemiara. Impreza rozpoczęła się od meczu siatkówki rodzice kontra uczniowie gimnazjum. I tym razem nie było zaskoczenia - zwyciężyli uczniowie.

Wójt Gminy Ireneusz Gumkowski udekorował obie drużyny pamiątkowymi medalami, a zwycięzcy otrzymali puchar. Piknik był okazją do nagrodzenia zwycięzców Turnieju Sportowego o Puchar Wójta Gminy Stary Lubotyń.  I miejsce i Puchar Wójta Gminy zdobyła drużyna "Księżniczek" z kapitanem Dominikiem Wojszem. II miejsce  - drużyna "Smerfetki" - kapitan Kuba Zaorski a III miejsce - drużyna "Gumisie" - kapitan Krystian Podbielski.

Swoje stoisko na pikniku mieli policjanci i strażacy z  OSP w Starym Lubotyniu i Kosewie. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz umiejętności psa policyjnego.
Po części oficjalnej dzieci, młodzież oraz rodzice zmagali się w wielu przygotowanych na ten dzień konkurencjach, takich jak: przeciąganie liny, wyścig w worach, tor przeszkód i wiele innych.  Wójt Ireneusz Gumkowski nagrodził wszystkich, zwycięzcy ze szkół podstawowych otrzymywali pomysłowe zielone worki na buty z napisem „I love Lubotyń” a gimnazjaliści kijki do selfie, a wszyscy uczestnicy długopisy. Po zakończeniu wyczerpującego maratonu konkursów i zawodów przyszedł czas na uzupełnienie utraconych kalorii. Obsługiwane przez rodziców grille, pracowały pełną parą serwując kiełbaski i inne smakołyki.

Był to wspaniały dzień dla dzieci i młodzieży, rodziców i całej społeczności lokalnej. Organizatorzy zafundowali uczestnikom moc atrakcji: "dmuchańce", euro –bungee, byk rodeo, gokarty, kule wodne i wiele innych. Po grach i zabawach z zespołem Everest, rozpoczęła się zabawa taneczna pod gołym niebem. Potrwała do godz. 21. 

 

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym sponsorom, którzy przyczynili się do tego by ten dzień był wyjątkowy i niepowtarzalny.

Sponsorzy:

Grupa Avista sp. z o. o – Sulęcin Włościański

Usługi Transportowe, Prace Koparką – Jarosław Radziejewski – Szumowo

Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji Kazimierz Mitelsztedt – Ostrołęka

Transport Towarowy „Szabłowski s.c” – Ostrów Mazowiecka

Elrut Wojciech Rutkowski – Wyszków

Boma" Bogdan Jasionek – Lubotyń - Włóki

Zakład Robót Budowlano - Drogowych Tomasz Dawidowski – Ostrów Mazowiecka

Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. – Ostrów Mazowiecka