28 sierpnia 2017 r. rolnicy powiatu ostrowskiego podziękowali Bogu za plony na X Dożynkach Powiatowych, które w 2017 roku odbyły się w Zuzeli.

Starosta Powiatu Chojnickiego zwrócił się do samorządów  o pomoc finansową na usuwanie skutków nawałnicy. W załączeniu przedstawiamy powyższy apel.

Załączniki:

Treść apelu - plik pdf 140 kB

W dniu 1 sierpnia 2017 roku o godz. 17.00 na terenie całej Polski zawyją syreny alarmowe na znak upamiętnienia 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Syreny uruchomione zostaną na czas jednej minuty (ciągły dźwięk). W ten sposób mieszkańcy będą mogli oddać hołd i uczcić pamięć poległych i zamordowanych w czasie Powstania Warszawskiego.

Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze prowadzą konsultacje dotyczące kształtu kart wyborczych. W przyszłym roku odbędą się bowiem wybory samorządowe.

W związku z otrzymanym pismem DOS-070-1/17 z dnia 9.06.2017r. wraz z projektami kart do głosowania Wójt Gminy Stary Lubotyń ogłasza lokalne konsultacje społeczne ze szczególnym wyrażeniem opinii w zakresie:

  • praktyczności stosowania kart w formie broszury w rozmiarze A4 a kart wielkoformatowych w tym A0 i A1;
  • tajności głosowania na tzw. "płachcie" (format A0 i A1);
  • oceny poszczególnych czynności, które z kartą do głosowania wykonuje wyborca ze szczególnym uwzględnieniem sposobu oddania głosu na karcie, złożenie karty wielkoformatowej (tzw. "płachta" o formacie A0 i A1) do koperty i wrzucenia jej do urny;
  • oceny trudności oddania głosu przez osoby starsze i niepełnosprawne w przypadku kart różnych rozmiarów.

Państwa uwagi i spostrzeżenia prosimy kierować najpóźniej do dnia 23 czerwca 2017 r. do godz. 15.00 mailowo na adres Urzędu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 29 644-64-22 wew. 120.

Informujemy również, iż KBW uruchomiło platformę edukacyjną www.wybieramwybory.pl - jest to portal wiedzy o prawie wyborczym, informacje dla wyborcy dostępne dla wszystkich.

Mieszkańcy naszej gminy tłumnie wypełnili boisko szkolne, gdzie odbył się kolejny trzeci już rodzinny piknik. Atrakcji było co niemiara. Impreza rozpoczęła się od meczu siatkówki rodzice kontra uczniowie gimnazjum. I tym razem nie było zaskoczenia - zwyciężyli uczniowie.