Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze prowadzą konsultacje dotyczące kształtu kart wyborczych. W przyszłym roku odbędą się bowiem wybory samorządowe.

W związku z otrzymanym pismem DOS-070-1/17 z dnia 9.06.2017r. wraz z projektami kart do głosowania Wójt Gminy Stary Lubotyń ogłasza lokalne konsultacje społeczne ze szczególnym wyrażeniem opinii w zakresie:

  • praktyczności stosowania kart w formie broszury w rozmiarze A4 a kart wielkoformatowych w tym A0 i A1;
  • tajności głosowania na tzw. "płachcie" (format A0 i A1);
  • oceny poszczególnych czynności, które z kartą do głosowania wykonuje wyborca ze szczególnym uwzględnieniem sposobu oddania głosu na karcie, złożenie karty wielkoformatowej (tzw. "płachta" o formacie A0 i A1) do koperty i wrzucenia jej do urny;
  • oceny trudności oddania głosu przez osoby starsze i niepełnosprawne w przypadku kart różnych rozmiarów.

Państwa uwagi i spostrzeżenia prosimy kierować najpóźniej do dnia 23 czerwca 2017 r. do godz. 15.00 mailowo na adres Urzędu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 29 644-64-22 wew. 120.

Informujemy również, iż KBW uruchomiło platformę edukacyjną www.wybieramwybory.pl - jest to portal wiedzy o prawie wyborczym, informacje dla wyborcy dostępne dla wszystkich.

Mieszkańcy naszej gminy tłumnie wypełnili boisko szkolne, gdzie odbył się kolejny trzeci już rodzinny piknik. Atrakcji było co niemiara. Impreza rozpoczęła się od meczu siatkówki rodzice kontra uczniowie gimnazjum. I tym razem nie było zaskoczenia - zwyciężyli uczniowie.

Obyło się bez zaskoczenia, Radni Gminy Stary Lubotyń po raz kolejny jednogłośnie wyrazili swoje pełne zaufanie wobec Wójta Ireneusza Gumkowskiego. Głosowanie nad udzieleniem absolutorium Wójtowi to jedno z ważniejszych zadań organu stanowiącego, czyli Rady Gminy. Głosowanie odbyło się podczas czwartkowej XXIII Sesji, 25 maja  br., która tym razem odbyła się w świetlicy wiejskiej w Kosewie.

W związku z zaplanowanym przez Lokalną Grupę Działania „ZIELONE SIOŁO” naborem wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, który odbędzie się w terminie 29 maja-12 czerwca br. zapraszamy na szkolenie dotyczące zasad i możliwości ubiegania się o dofinansowanie w ramach ww. poddziałania. Podczas spotkania zostaną omówione szczegółowe warunki i tryb przyznawania pomocy finansowej na przedsięwzięcia:

 P.1 „Wsparcie na podejmowanie działalności gospodarczej” – grupy defoworyzowane

 P.2 „Wsparcie dla przedsiębiorców rozwijających działalność gospodarczą”.

 

Ponadto prowadzący przedstawi zagadnienia związane z prawidłowym przygotowaniem wniosku, biznesplanu i załączników do wniosku oraz kryteria wyboru projektów.

Termin spotkania zaplanowana na dzień 23 maja br. (wtorek ) godz. 11.00 sala konferencyjna Urzędu Gminy Stary Lubotyń.

Załączniki:

Artykuł informacyjny - plik docx 85 kB

W środę 26 kwietna 2017 roku w Gimnazjum im. Jana Pawła II – Papieża Polaka w Starym Lubotyniu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Turniej zorganizowany został pod honorowym patronatem Starosty Ostrowskiego Pana Zbigniewa Kamińskiego przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej oraz Biura Zarządzania Kryzysowego, Obrony Cywilnej i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego.