Urząd Gminy w Starym Lubotyniu

38 miejsce w Rankingu Samorządów dziennika "Rzeczpospolita"

4 grudnia 2017

W jednym z najbardziej prestiżowych rankingów w kraju Gmina Stary Lubotyń znalazła się w pierwszej 40 najlepszych gmin w kraju. 

„Rzeczpospolita” w swoim zestawieniu wyróżnia te gminy i miasta, które uzyskują najlepsze rezultaty pod względem zrównoważonego rozwoju. W zestawieniu ocenia bowiem różne obszary działalności samorządów, takie jak: umiejętność pozyskiwania dochodów, polityka wydatkowa, dyscyplina budżetowa, zwiększanie partycypacji społecznej, edukacja, wspieranie rynku pracy i przedsiębiorczości, jakość zarządzania administracją.

W pierwszym etapie „Rzeczpospolita” wybrała miasta i gminy, które w najlepszy sposób zarządzały swoimi finansami w latach 2013–2016 i jednocześnie najwięcej w tym czasie inwestowały. Wzięto pod uwagę dane ze sprawozdań budżetowych przedstawianych przez Ministerstwo Finansów dotyczące wszystkich miasta i gmin w Polsce (poza Warszawą).
Do drugiego etapu zakwalifikowaliśmy 565 samorządów. W grupie tej znalazło się 65 miast na prawach powiatu, 250 gmin miejskich i miejsko- wiejskich oraz 250 gmin wiejskich, które uzyskały najlepsze wyniki.

Z 1555 wszystkich gmin w kraju w rankingu ujęto 57 najlepszych. Na 229 mazowieckich gmin wiejskich w rankingu znalazło się 13. Wśród najlepszych Stary Lubotyń znalazł na 38 miejscu, w zestawieniu pojawiły się jeszcze dwie gminy z powiatu ostrowskiego - Wąsewo na 6 miejscu i Zaręby Kościele na miejscu 40, tym samym znalazły się wśród 13 najlepszych gmin wiejskich z Mazowsza. Ranking ukazał się 24 listopada w "Rzeczpospolitej" oraz dostępny jest na stronie www.rankingsamorzadow.pl

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Logo Rzeczpospolita

    Logo Rzeczpospolita

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-12-04
Data publikacji:2017-12-04
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Andrzej Podrez
Liczba odwiedzin:2158