Urząd Gminy w Starym Lubotyniu

Badanie pogłowia zwierząt gospodarskich już w grudniu

30 listopada 2017

Główny Urząd Statystyczny informuje, że w dniach od 1 do 21 grudnia 2017 r. na terenie całego kraju wśród rolników prowadzących hodowlę zwierząt gospodarskich zostaną przeprowadzone badania.

Pierwsze badanie będzie dotyczyć pogłowia bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej. Drugie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego.

Badania realizowane będą w wylosowanych gospodarstwach rolnych. Od 1 do 5 grudnia na stronie internetowej www.stat.gov.pl rolnicy będą mogli samodzielnie wypełnić ankietę.

GUS przygotował również aplikację, dzięki której hodowcy będą mogli wypełnić formularz. Dane potrzebne do logowania wylosowane gospodarstwa otrzymały pocztą wraz z listem prezesa GUS.

Jeżeli wylosowany respondent nie skorzysta z możliwości wypełnienia formularza przez Internet, wówczas od 6 do 21 grudnia z gospodarstwem skontaktuje się osobiście lub telefonicznie ankieter.

Zakres zbieranych danych w obu badaniach został zamieszczony na stronie internetowej:

http://form.stat.gov.pl/formularze/2017/passive/R-ZW-B.pdf

http://form.stat.gov.pl/formularze/2017/passive/R-ZW-S.pdf

Uzyskane wyniki posłużą do analiz zmian zachodzących w produkcji zwierzęcej oraz ogólnej sytuacji w rolnictwie. Zebrane dane mogą być pomocne dla samych rolników, szczególnie w podejmowaniu decyzji o kierunkach rozwoju własnych gospodarstw.

Załączniki:

Informacja o badaniach - plik doc 13 kB

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-11-30
Data publikacji:2017-11-30
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Andrzej Podrez
Liczba odwiedzin:2232